Refraktométer
A refraktométerek segítségével egyszerűen és olcsón elvégezhető különböző anyagok minőségének ellenőrzésése. Nemzetközileg is jóváhagyott Brix-skála szerint közvetlenül mérhető a vizsgált minta szárazanyagtartalma.
0 – 32 %: Brix: 0.2 % tejhez, gyümölcslékhez, üdítőkhöz
28 – 62 %: Brix: 0.2 % sűrett gyümölcslékhez
45 – 82 %: Brix: 0.5 % mézhez
A teljes Funke Gerber katalógus letöltése
Kapcsolódó termékek
-
Funke Gerber LactoStar műszer
Funke Gerber LactoStar
Tejvizsgáló műszer teljesen automata tisztító- és öblítőrendszerrel, valamint zérópont meghatározással a gyors és pontos tejvizsgálathoz. A műszer zsír, fehérje, laktóz, szárazanyagtartalom, fagyáspont és sűrűség meghatározására alkalmas.
-
Funke Gerber Nova Centrifuga
Nova Centrifuga
A tejipari laboratóriumok között széles körben használt berendezés. Gerber-módszer szerinti zsírvizsgálati módszerhez használt.
-
Funke Gerber SuperVario-N Centrifuga
SuperVario-N centrifuga
Ez a centrifuga kivételes motor-egyenletességéről ismert. Azáltal, hogy szinte teljesen vibrációmentes és kilengő butirométer-tartója van, nagymértékben megnöveli a butirométerek élettartamát, ezzel biztosítva a helyes eredményeket (megismételhetőség és összehasonlíthatóság.) Ezért a SuperVario-N cetrifugát gyakran használják kalibrációs referencia-centrifugának. A tejipari laboratóriumok között széles körben elfogadott műszer. Sokoldalúsága az alábbiakban mutatkozik meg: a fordulatszám-, a hőmérséklet és az idő szabad programozhatósága, valamint a 4féle program-beállítás az alábbi vizsgálatokra:
» Gerber-módszer szerinti zsírvizsgálat
» Roese-Gottlieb-féle zsírvizsgálat (referencia-módszer)
» Babcock-féle zsírvizsgálat
» Oldhatóság (tejpor oldhatóságának meghatározása) -
MT05 Szomatikus Sejtszámláló
FELHASZNÁLÁSI TERÜLET
· A szomatikus sejtszám gyors megállapítása közvetlenül a tehenészetekben.
· A szomatikus sejtszám napi ellenőrzése ellés után.
· A tanktej napi ellenőrzése lehetőséget ad maximális mennyiségű tej leadására anélkül, hogy a leadott tej szomatikus sejtszáma meghaladná a megengedett értéket.AZ ALKALMAZOTT MÉRÉSI MÓDSZER
Ha a tejhez olyan anyagot (reagens) adunk, amely a szomatikus sejtekkel reakcióba lépve a tej viszkozitásának megváltozását eredményezi, akkor a változás mértéke egyenesen arányos a tejben lévő szomatikus sejtszám mennyiségével. Ilyen minta viszkozitásának mérésével a szomatikus sejtszámok mennyiségét mérjük. Erre szolgál az MT05 szomatikus sejtszámmérő, amely egy speciális golyót és egy kalibrált csövet tartalmaz.
MÉRÉS
· méréskor a minta hőfoka: 30 – 36 °C,
· a tej a lehető legfrissebb legyen,
· mérés előtt minden mintát finoman megkeverünk.10 ml tejhez adjunk 5 ml reagenst adagolók (a készülék tartozékai) segítségével. Az oldatot azonnal öntsük a tölcsérbe. Nyomjuk le az indítószelepet. A minta a készülékbe kerül. Kigyullad a START lámpa. A mérés további lépéseit a készülék végzi emberi beavatkozás nélkül:
Miután letelt a reakcióidő (kb. 20 másodperc), a készülék elfordítja a mérőkart 25°-kal egészen az alsó ütközőig, s ott megáll. Kigyullad a VÁRJ lámpa. A golyó megindul az oldatban lefelé. A mérési idő letelte után a készülék újra vízszintes helyzetbe állítja a mérőkart. Kigyullad a KÉSZ lámpa. Véget ért a mérési ciklus (új tejmintát önthetünk a készülékbe és az indítószeleppel elindíthatjuk a következő mérést). A golyó közepén leolvasott érték a tejben lévő szomatikus sejtszámot jelenti.A készülék használatát bemutató animáció és magyar nyelvű videó megtekintése
MŰSZAKI ADATOK:
A készülék méretei: 28 × 24 × 30 cm
Tömeg: 4 kg
Tápfeszültség: 220V / 12V DC
Mérési időtartam: 30 másodperc
Üzemi hőmérséklet: 20 – 35 °C
Méréshatár: 50.000-től 2.000.000-ig
Hozávetőlegesen: 20.000.000-ig
Legutóbbi hozzászólások